Tradycja i innowacyjne podejście

W dniu 9 października 1902 r. Albert Krautzberger z Friedland (okolice Wrocławia) złożył wniosek patentowy na „urządzenie malarskie zasilane za pomocą sprężonego powietrza”.

Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1903 roku. Kilka lat później zakład produkcyjny został przeniesiony do Holzhausen niedaleko Lipska. Pozostał on miejscem produkcji aż do II wojny światowej.

 

Po wydziedziczeniu z majątku, rodzina przeniosła się do Eltville w Rheingau. Tam firma składająca się zaledwie z kilku pracowników odbudowała się i szybko powróciła na rynek.

W okresie reprywatyzacji oraz po zjednoczeniu Niemiec firma Krautzberger GmbH kupiła swoją starą siedzibę w Holzhausen i uchroniła ją tym samym przed sprzedażą na aukcji.

Od momentu założenia firma Krautzberger GmbH jest prowadzona przez rodzinę. Naszą firmę oraz produkty obecnie tworzy kolejne już czwarte pokolenie.

2011 rok – firma Krautzberger otrzymała nagrodę Hermes Award (międzynarodową nagrodę w dziedzinie technologii).

Obecnie Krautzberger GmbH jest średniej wielkości firmą rodzinną zatrudniającą 80 pracowników i obsługującą klientów na całym świecie, a także jedną z wiodących firm przemysłowych specjalizujących się w technologii powierzchni.

 

Napisz do nas!