Technologie natryskowe - historia firmy
W dniu 9 października 1902, Albert Krautzberger z Friedland (okolice Wrocławia) złożył wniosek patentowy na “Urządzenie Malarskie sterowane za pomocą sprężonego powietrza”…

W dniu 9 października 1902,

Albert Krautzberger z Friedland (okolice Wrocławia) złożył wniosek patentowy na “Urządzenie Malarskie sterowane za pomocą sprężonego powietrza”.

Portret Alberta KrautzbergeraZapoczątkował on fundamenty dzisiejszego Krauzbergera.

Dzięki połączeniu rozładowania powietrza i farby, wynalazek ten znacznie ułatwił codzienne stosowanie urządzeń malarskich. Nawet dzisiaj, przy pracy większości pistoletów na sprężone powietrze, wykorzystuje się system wymyślony przez Alberta Krautzberger’a.

Produkcja seryjna rozpoczęła się w 1903 roku. Kilka lat później zakład produkcyjny został przeniesiony do Holzhausen pod Lipskiem. Aż do II wojny światowej Holzhausen był siedzibą zakładu produkcyjnego.

Po wydziedziczeniu z majątku, rodzina przeniosła się do Eltville w regionie Rheingau. Tutaj firma została zmodyfikowana na zaledwie kilku pracowników i szybko odzyskała pozycję na rynku.
Po zjednoczeniu Niemiec i podczas reprywatyzacji, Krautzberger GmbH odzyskał swoją starą siedzibę w Holzhausen i uratował witrynę przed licytacją.
Krautzberger GmbH jest firmą rodzinną od samego początku i jest obecnie zarządzana przez czwarte pokolenie.

W 2011 roku Krautzberger otrzymał nagrodę Hermes – międzynarodową nagrodę technologiczną.

Dzisiaj, firma Krautzberger GmbH i jej 70 pracowników obsługuje klientów na całym świecie, a biznes rodzinny jest częścią elity firm przemysłowych skupiających się na technologii powierzchni.
Krautzberger stawia na tradycję i innowację – 110 lat temu dzięki innowacyjności pistoletu natryskowego, a także w 2011 roku nagrodą Hermes.
Wykorzystujemy naszą pozycję lidera, aby wyznaczać nowe standardy dla naszych klientów.